Osobní trénink

Ať už jsou Vaše cíle jakékoli, pravidelný a kvalitní trénink pod odborným dohledem Vás dovede k Vašemu cíli rychleji a efektivnějinež při individuální snaze - a navíc bez obav z toho, že byste si cvičením mohli ublížit. Lekce jsou přizpůsobeny Vašim potřebám s přihlédnutím k Vašemu zdravotnímu stavu, věku a kondici. Délka trvání jedné tréninkové lekce je 55 min (po dohodě lze upravit). Po celou tuto dobu se Vám věnuji, motivuji Vás a starám se o to, aby Vás cvičení bavilo a přitom bylo efektivní. V průběhu tréninku neustále kontroluji správné dýchání a techniku provádění jednotlivých cviků. To vše vždy s ohledem na Vaše cíle.

Co nabízím?

 • zlepšení kondice
 • redukce hmotnosti
 • nárůst svalové hmoty
 • cvičení pro těhotné a maminky po porodu
 • cvičení pro seniory
 • pomoc při bolestech zad
 • odstraňování svalových dysbalancí
 • cvičení po úrazech a operacích
 • příprava na závody
 • funkční trénink (TRX, bosu apod.)
 • cvičení podle Ludmily Mojžíšové ( pomáhá při problémech s otěhotněním, bolestech zad,
 • inkontinencí apod.)
 • kompenzační cvičení
 • kondiční trénink pro vrcholové sportovce
 • strečink
 • relaxační techniky

Jaké jsou možnosti?


Tréninky přizpůsobuji vašim cílům a preferencím. Je možné trénovat individuálně nebo ve dvojici. V případě zájmu můžeme trénovat i venku (na Ladronce, v Divoké Šárce, v Řepích na Fialce) nebo u Vás doma.

Co můžete od osobního tréninku očekávat?


 • odborné vedení a kontrolu
 • pravidelné vyhodnocování výsledků
 • průběžný a trvající vývoj
 • individuální a kreativní přístup
 • snížení rizika zranění
 • efektivitu cvičení
 • jistotu správného a zdravého cvičení

Nejčastěji kladené dotazy:

1. Proč osobní trénink pod dohledem trenéra?

Vzdělání a zkušenosti trenéra, odborníka ve svém oboru, jsou nenahraditelné. Jako trenér pro Vás trénink nejen připravím, ale během tréninku koriguji případné nedostatky v provedení cviků. Neustáletaké dbám na Vaše správné držení těla a reaguji na Váš momentální fyzický a psychický stav. Jsem Vaším tréninkovým partnerem, na kterého se můžete spolehnout, který Vám bude oporou, bude Vás neustále motivovat. Kromě toho se neustále snažím vzdělávat na různých seminářích a workshopech, sledovat nové trendy a získané informace aplikovat v praxi. Mohu Vám tak předat hodně poznatků a zkušeností a tím ušetřím čas, který byste tomu jinak museli sami věnovat. Vzhledem k mnoholetým zkušenostem dokážu poradit a pomoci tam, kde už má člověk pocit, že žádná cesta nevede.

2. Jak vypadá první hodina?

V první hodině se zaměřujeme zejména na:

 • detailní rozbor dotazníku a doplnění anamnézy
 • stanovení cíle a postupu spolupráce
 • základní diagnostiku
 • bioimpedanční měření


Při první hodině se o Vás snažím získat co nejvíce informací, které mi pak pomohou zvolit nejvhodnější postup při dosahování stanoveného cíle. Zároveň také zjistím Váš zdravotní stav a v případě pochybností, konzultuji další postup s lékařem. Dále s Vámi proberu všechna Vaše očekávání, ale i obavy, se kterými za mnou přicházíte. Součástí úvodní hodiny je i měření a vážení pomocí bioimpedančního přístroje a základní diagnostika. Funkční diagnostika mi pomůže udělat si ucelený obrázek o Vašem těle, zjistit případné svalové dysbalance a vadné držení těla v různých pohybových stereotypech. Získané informacemi slouží k rozpoznání zkrácených a ochablých svalů, snížení rizika zranění, omezení přetěžování již tak přetížených svalů, zjištění hypermobility či sníženého svalového tonusu. Cílem diagnostiky je zlepšení efektivity cvičení prostřednictví zapojování svalů do správných pohybových vzorů a jejich integrace do následného pohybu v běžném životě.


3. Jak vypadá samotný trénink?

Při první hodině Vám vysvětlím, jak se správně zahřát a rozcvičit. V následujících hodinách Vám pak doporučím, abyste přišli vždy o něco dříve a úvodní "warm up" provedli sami, abychom měli dostatek času na samotný trénink. Ten obvykle trvá 45 - 50 minut. Při tréninku využíváme posilovací přístroje a činky, ale cvičíme také s vlastní vahou těla (zejména v úvodních hodinách) a zařazujeme i prvky funkčního tréninku. V závěru hodiny se pak zaměříme na strečink a protažení.Pokud máte svaly hodně zkrácené, věnujeme protahovaní delší čas. Vzhledem k tomu, že cílem většiny klientů je redukce hmotnosti a zlepšení kondice, zařazujeme po ukončení posilovací části tréninku ještě kardio cvičení (běhací pás, eliptical, veslařský trenažér, aj). Předem se domluvíme, kolik času se této aktivitě po skončení tréninku budete ještě věnovat, jaký stroj přitom budete využívat a jaké tempo při tom budete udržovat. Aerobnímu tréninku již nejsem přítomna (pokud se nedohodneme jinak), ale na začátku Vás vždy se strojem seznámím a pomohu Vám ho správně nastavit tak, aby byl trénink co nejefektivnější. V případě, že byste aerobní část tréninku z časových důvodů nestíhali, můžete jí po dohodě odcvičit samostatně i v jinou denní dobu (např. můžete jít ráno na svižnou procházku nebo si jít večer zaběhat, na kolo apod.).


4. Jak často cvičit?

Pokud s cvičením začínáte, ideální frekvence je 2x týdně. Mezijednotlivými tréninky by měly být alespoň 2 dny volna. Spolu s tím, jak poroste Vaše kondice, je vhodné množství tréninků navýšit na 3 - 4x týdně. Více tréninkových jednotek je vhodných pouze pro vrcholové sportovce. V okamžiku, kdy dosáhnete svého cíle, je vhodné ve cvičení pokračovat i nadále a to alespoň 2x týdně.


5. V kterou denní dobu je cvičení nejlepší?

Každý člověk je jedinečný a každému vyhovuje něco jiného. Je proto vhodné poslouchat sám sebe a své tělo. Někomu může vyhovovat trénink ráno, protože večer se už bude cítit unavený. Někomu se naopak ráno může dělat špatně a raději si půjde zacvičit po práci. Do hry také vstupují časové možnosti. Proto je důležitější ne to, kdy jdete cvičit (jestli ráno, v poledne nebo večer) ale to, že cvičíte pravidelně a tréninky pokud možno nevynecháváte.


6. Častá otázka žen:

Mnoho žen a dívek se posilování vyhýbá z obavy, že by mohly vypadat příliš mohutně a svalnatě. Mohu Vás ujistit, že Vám nic takového nehrozí! Cílem našeho společného posilovacího tréninku bude hezky tvarované a zpevněné tělo, nikoli velký svalový objem (pokud to samozřejmě nebude Vaším cílem).

7. Dosáhnu své vysněné postavy pouze pravidelným cvičením?

Je třeba si uvědomit, že trénink je důležitý, ale je to jen polovina cesty k vytouženému cíli. Tou druhou, neméně důležitou složkou, jesprávná a vyvážená strava. Pokud je Vaším cílem výraznější změna postavy, bez úpravy jídelníčku se neobejdete.


Blog

Výživa běžců

Výživa běžců

  Pokud se chcete kvalitně připravit na běžecký závod, nestačí pouze pravidelně trénovat. Ke slovu by měla přijít i výživa. Mnoho začínajících běžců nepřikládá stravě velký důraz a soustředí se pouze...

Facebook